Dzień Edukacji Narodowej w Białymstoku

Z inicjatywy białostockiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego przygotowano obchody z okazji Święta Edukacji Narodowej. Był to idealny moment odznaczenia wszystkich wyróżniających się nauczycieli oraz pracowników oświaty.

Wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski wręczył blisko pięćdziesiąt medali za długoletnią służbę, w tym 12 złotych, 27 srebrnych oraz 9 brązowych odznaczeń.

– Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty za zaangażowanie w kształcenie następnych pokoleń. Jestem dumny, że na Podlasiu mamy takich pedagogów, którzy wykorzystują potencjał młodzieży, pobudzając ich do pracy i zaszczepiając w nich umiłowanie do nauki. Mogę śmiało powiedzieć, że wszyscy, zarówno przedstawiciele rządu, jak i rodzice mamy poczucie wielkiej rangi zawodu nauczyciela. Wszystkim, którzy wykształcili całe pokolenia młodych mieszkańców naszego województwa bardzo dziękuję. Życzę Państwu zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz satysfakcji z wykonywanej pracy – powiedział wicewojewoda podlaski.

Ewa Olsiewicz


Zamów prenumeratę: gospodarz-samorzadowy.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej miesięcznika „Gospodarz. Poradnik Samorządowy”
lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły