Zambrów stawia na sport

Dzięki wysiłkowi władz Zambrowa, w mieście udało się zbudować halę sportową. Na co dzień będę w niej trenować dzieci z Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”. To bez wątpienia jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce (na Podlasiu).

Zespół Szkół nr 1 im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Zambrowie doczekał się hali sportowej po 52 latach istnienia. 30 listopada 2012 r. nastąpi uroczyste otwarcie. Nie byłoby jej, gdyby nie zaangażowanie wielu osób. W 2009 r., po uroczystym otwarciu przez powiat zambrowski hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących, przyszedł czas na wybudowanie kolejnej sali, tym razem przy Zespole Szkół nr 1.

Realizacja tego zadania wymagała od powiatu ogromnych nakładów finansowych. Łączny koszt inwestycji to aż 6.189072 zł. Udało się pozyskać fundusze na budowę z Ministerstwa Sportu i Turystyki – 1 980 000,00 zł, z Gminy Miasta Zambrów – 500 000,00 zł oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego – 217 000,00 zł. Pozostałe koszty poniósł Powiat Zambrowski. Z uwagi na rozmiar przedsięwzięcia proces inwestycyjny rozłożono na trzy lata. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak odważną decyzję podjęli Radni Powiatu Zambrowskiego mając świadomość możliwości finansowych powiatu.

Arena sali sportowej ma wymiary 26,05 x 45,95 m i wysokości 7,85 m. Zlokalizowano na niej następujące boiska: boisko do piłki ręcznej o wymiarach 40×20 m, 3 boiska do siatkówki o wymiarach 9×18 m, 3 boiska do koszykówki w tym jedno pełnowymiarowe 15×28 m. Znajduje się tam również ścianka wspinaczkowa o wysokości 7.5 m i szer. do 16 m. Istnieje także możliwość podziału boiska na 3 powierzchnie ćwiczebne o wymiarach  17×26 m, 12×26 m i 16×26 m. W sali zaprojektowano antresolę na 90 miejsc siedzących.

Pragnę wyrazić szczególną wdzięczność wszystkim osobom, które przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia inwestycji. Zwracamy się z serdecznym podziękowaniem do tych, którzy zrozumieli potrzebę istnienia sali sportowej przy tak dużej szkole i wykazali ogromną determinację w realizacji założonych celów. Mam nadzieję, że ukończona inwestycja przyczyni się do wielu sportowych sukcesów i będzie służyła na co dzień wszystkim zainteresowanym kształtowaniem rozwoju fizycznego.

Autor: Józef Dąbrowski, przewodniczący Rady Powiatu Zambrowskiego


Zamów prenumeratę: gospodarz-samorzadowy.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej miesięcznika „Gospodarz. Poradnik Samorządowy”
lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły