Internetowy Teatr TVP dla szkół

20 lutego 2013 roku w ramach „Internetowego Teatru TVP dla szkół” uczniowie i uczennice klas IV – VI Zespołu Szkół w Opatowcu obejrzeli musical „Ania z Zielonego Wzgórza”, oparty na znanej powieści Lucy Maud Montgomery w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego w Poznaniu. Chęć odbioru tego pięknego przedstawienia zadeklarowało ponad 200 szkół z małych miejscowości, dysponujących szerokopasmowym Internetem. Ta nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystuje nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Kilkanaście tysięcy uczniów (w tym uczniowie Zespołu Szkół w Opatowcu) wraz z teatralną publicznością zobaczyło na żywo sceniczną wersję perypetii rudowłosej Ani słynącej z gadulstwa i błyskotliwości, w reżyserii Moniki Martini-Madej i wspaniałej oprawie muzycznej skomponowanej przez Macieja Szymańskiego.

Premiera poznańskiej inscenizacji miała miejsce 18 lat temu i mimo upływu czasu to barwne i wzruszające musicalowe widowisko jest uwielbiane przez kolejne pokolenia młodzieży.

„Ania z Zielonego Wzgórza” jest już piątą propozycją teatralną skierowaną do uczniów, którzy mają ograniczone możliwości  uczestniczenia w ważnych i ambitnych wydarzeniach kulturalnych  i artystycznych. Z myślą o nich najlepsze teatry w całej Polsce, zapraszane do udziału w nowatorskiej telewizyjnej inicjatywie, przygotowują kolejne repertuarowe oferty. Pełni wrażeń po obejrzanym spektaklu czekamy z niecierpliwością na kolejne adaptacje teatralne arcydzieł literatury polskiej i światowej.

(www.opatowiec.com.pl)


Zamów prenumeratę: gospodarz-samorzadowy.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej miesięcznika „Gospodarz. Poradnik Samorządowy”
lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły