Jubileuszowe targi w Bielicach

Tegoroczne X Regionalne Targi Rolne w Bielicach odbędą się w dniach 18-19 maja 2013 roku na terenie Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach k. Mogilna. Organizatorami całego przedsięwzięcia są: Powiat Mogileński, Fundacja Powiatu Mogileńskiego z siedzibą w Bielicach, Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach wraz ze Stowarzyszeniem Wychowanków i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Bielicach.

Jak co roku targom towarzyszą dodatkowe atrakcje dlatego zarówno w sobotę, jak i w niedzielę goście targów będą mieli okazję kolejny raz oglądać cieszące się ogromnym zainteresowaniem zmagania zawodników podczas trwania IV Otwartego Konkursu Skoków przez Przeszkody klasy MLL, LL, L i P oraz XI Powiatowych Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami, których organizatorem jest Powiatowe Koło Hodowców Koni w Mogilnie.

W tym roku dodatkową atrakcją targów jest zorganizowanie przez Stowarzyszeniem Wychowanków i Sympatyków Szkoły Rolniczej w Bielicach wystawy starych ciągników i maszyn rolniczych pod nazwą „ w Stylu Retro” .

Na zwiedzających czekają liczne stanowiska wystawowe, m.in. maszyn rolniczych, produktów do uprawy i pielęgnacji roślin, a także punkty handlowe, gastronomiczne i rękodzielnicze. Targi dają możliwości zaprezentowania podmiotów obsługujących rolnictwo oraz bezpośrednio wytwarzających produkty i płody rolne dlatego co roku organizatorzy Targów Rolnych w Bielicach przyznają wyróżnienia dla firm związanych z rolnictwem w takich kategoriach jak: Pasze i Dodatki Paszowe, Promocja Regionu, Instytucje Obsługujące Rolnictwo, Kompleksowa Obsługa Rolnictwa, Energia Odnawialna, Przetwórstwo Rolno-Spożywcze, Środki Ochrony Roślin, Technika Grzewcza, Maszyny i Ciągniki Rolnicze.

Targi cieszą się dużym zainteresowaniem wśród  mieszkańców, ze względu na możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu w atmosferze rodzinnego pikniku.

Należy podkreślić, że targi co roku objęte są patronatem  honorowym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego oraz  Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz patronatem  medialnym które sprawują: Polskie Radio Pomorza i Kujaw – Radio PiK, TVP Bydgoszcz, Gazeta Pomorska, TopAgrar oraz tygodnik Zielony Sztandar, co zapewnia wystawcom zaprezentowanie się w mediach.

 

 

 


Zamów prenumeratę: gospodarz-samorzadowy.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej miesięcznika „Gospodarz. Poradnik Samorządowy”
lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły