Festiwal Truskawki w Załuskach 2013

Już po raz trzeci władze samorządowe gminy Załuski zorganizowały „Festiwal Truskawki”. Imprezę otworzył wójt gminy Załuski – Romuald Woźniak, który mówił o tegorocznych zbiorach lokalnego owocu, jakim jest truskawka. Podziękował wszystkim mieszkańcom za przybycie i radzie gminy Załuski za poparcie inicjatywy zorganizowania święta truskawki.

Swoją obecnością zaszczycił gminę Załuski marszałek województwa mazowieckiego – Adam Struzik, który wręczył medal PRO MASOVIA księdzu Janowi Pikulskiemu. Ksiądz kanonik z parafii Kamienica po 33 latach pełnienia posługi kapłańskiej przechodzi na emeryturę.

Wręczone zostały również odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa” dla osób wybranych przez Wójta i Radę Gminy Załuski.

Poza tym na scenie odbywały się występy m.in. dzieci z przedszkola „Mały Miś”, uczniów ze szkół z terenu gminy, występy „Hetmańskich Sarmatów”, orkiestry dętej z Uniejowa, Michała Niemca z dziewczynami oraz zespołu Polaris. Tegoroczną gwiazdą wieczoru, był Maciej Miecznikowski z zespołem. A na zakończenie przygotowany przez organizatorów pokaz sztucznych ogni.

Na terenie boiska organizatorzy przeprowadzili konkursy m.in. „szypułkowania truskawki”, konkurs kulinarny „inspiracje truskawkowe” i konkurs „na najładniejsze stoisko”.

Było też wielu wystawców z instytucji takich jak: WFOŚiGW, ARR, ARiMR, KRUS, MODR, Nadleśnictwo Płońsk, a także stoiska gastronomiczne, handlowe i wystawowe, stoiska szkół, oraz naszych lokalnych Stowarzyszeń, które jak co roku zaangażowały się w pomoc, przy organizacji festiwalu.

Całą imprezę poprowadzili: Ryszard Nowaczewski i Joanna Zaniewicz.

(www.zaluski.pl)


Zamów prenumeratę: gospodarz-samorzadowy.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej miesięcznika „Gospodarz. Poradnik Samorządowy”
lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły