„Niedziela Sannicka” za nami

Już po raz 45 zorganizowana została impreza regionalna, jaką jest „niedziela sannicka”. W tym roku impreza miała wyjątkowy charakter. Towarzyszył jej jubileusz 60-lecia regionalnego zespołu pieśni i tańca „Sanniki” oraz 40-lecia istnienia gminnego ośrodka kultury w Sannikach.

Impreza rozpoczęła się na sannickim stadionie kiermaszem, m.in. sztuki ludowej różnych regionów, kwiatów, krzewów ozdobnych, wikliny. Swoje stoisko miał również, m.in. Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego w Łącku, Lokalna Grupa Działania Fundacja „Aktywni Razem” w Łącku, KRUS PT w Gostyninie. Nie mogło zabraknąć także atrakcji dla najmłodszych. Była zjeżdżalnia, trampolina, euro-bungee i wiele, wiele innych.

W tym dniu po raz pierwszy został udostępniony dla zwiedzających park w Zespole Pałacowo-Parkowym im. Fryderyka Chopina w Sannikach. Nie zawiodła również pogoda, a w promieniach słońca zrewaloryzowany zabytkowy park w Sannikach prezentował się jeszcze bardziej okazale. W sali koncertowej Pałacu w Sannikach odbył się koncert muzyki genialnego kompozytora Fryderyka Chopina. Gości powitała Monika Patrowicz, dyrektor Europejskiego Centrum Artystycznego im. Fryderyka Chopina w Sannikach, Aleksandra Głowacka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach i Gabriel Wieczorek, wójt gminy Sanniki oraz Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego, który jest jednocześnie współorganizatorem instytucji kultury, jaką jest Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach.

Podczas pierwszego koncertu chopinowskiego w odrestaurowanym Pałacu w Sannikach przy fortepianie zasiadła Rinko Kobayashi. Dopełnieniem występu utalentowanej pianistki była recytacja w wykonaniu Anny Chodakowskiej. Po koncercie, jako pierwszy wystąpił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „SANNIKI” wraz z kapelą ludową.

Po występie jubilata nadszedł czas na życzenia, słowa uznania i gratulacje. Nie dało się ukryć łez wzruszenia. Życzenia na ręce Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „SANNIKI” oraz pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Sannikach przekazał, m.in. Gabriel Wieczorek, Wanda Milczarek, przewodnicząca Rady Gminy Sanniki, Jan Baranowski, starosta powiatu gostynińskiego i wiele innych osób. Marszałek Adam Struzik odznaczył jubilatów medalem „Pro Masovia”. Następnie na scenie pojawił się zaprzyjaźniony z Sannikami zespół „SCALDIS” z Holandii. W swym programie artystycznym zaprezentował odmienny, ale jakże piękny taniec ludowy swego regionu. Po nucie ludowej na scenie zagościł humor i satyra. Zgromadzoną publiczność bawili: Cezary Żak i Katarzyna Żak.

Dopełnieniem obchodów „Niedzieli Sannickiej” były występy zespołów „Trabanda” oraz „Toledo”. 45. „Niedziela Sannicka” pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego trwała do późnych godzin nocnych. Słoneczna pogoda, wspaniałe jubileusze i wyjątkowa publiczność sprawiły, iż należała ona do bardzo udanych.

Gabriel Wieczorek
Wójt gminy Sanniki


Zamów prenumeratę: gospodarz-samorzadowy.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej miesięcznika „Gospodarz. Poradnik Samorządowy”
lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

  • Forum Samorządowe „Woda dla Polski”

    27 czerwca 2022 r. w Pałacu Przebendowskich/Radziwiłłów w siedzibie Muzeum Niepodległości w Warszawie odbyło się Forum Samorządowe „Woda dla Polski”. …

  • Samorządowy głos powiatów

    Podczas pierwszego dnia XXVIII Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich (najwyższej władzy ZPP), które odbylo się Mikołajkach zgromadzeni delegaci (starostowie i …

  • Forum Samorządów „Woda dla Polski”

    W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego i Green Light Media Sp. z o.o. – wydawcy „Gospodarza – poradnika samorządowego” serdecznie zapraszamy do uczestnictwa …