Mazowieckie Dni Rolnictwa – po raz piętnasty

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Poświętnem w Płońsku świętuje swój jubileusz piętnastolecia powstania ośrodka (1999-2014 r.).

Jak co roku w czerwcu MODR organizuję kolejne już XV Mazowieckie Dni Rolnictwa w dniach 14-15 czerwca 2014 r. Targi Płońskie w województwie mazowieckim przyciągają corocznie liczne grono odwiedzających i wystawców.

XV MDR są największą w regionie wystawą rolniczą gromadzącą ponad 450 wystawców z kraju i z zagranicy. Dominującym zakresem tematycznym wystawy jest technika rolnicza i pole doświadczalne.

Honorowy patronat nad ich organizacją objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Wojewoda Mazowiecki, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Płońsku, Miasto Płońsk, Gmina Płońsk, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka „PFHBiPM”, Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

Mazowieckie Dni Rolnictwa to wystawa maszyn i środków do produkcji rolnej, połączona  z fachowym doradztwem, możliwością uzyskania kompleksowej informacji potrzebnej rolnikom, służbom doradczym oraz instytucjom i osobom związanych z rolnictwem. Prezentowanie nowoczesnych technologii produkcji, dostępnych środków pomocowych oraz fachowe doradztwo , zwiększają szansę poczynienia trafnych inwestycji gospodarczych. Ogromne zainteresowanie i wysoka frekwencja zwiedzających są gwarancją sukcesu i korzyści zarówno dla uczestników jak i organizatorów.

Targom towarzyszy Mazowiecka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnymi, IV Ekologiczny Turniej Rodzinny, konkurs na Hit Targowy i na Najciekawsze Stoisko MDR. Konkurs Młodego Hodowcy, , podsumowanie konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” – KRUS, Mazowiecki finał konkursu XIV edycji „Nasze Dziedzictwo” – Smaki Regionów.

Tekst: Ewa Ławnicka


Zamów prenumeratę: gospodarz-samorzadowy.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej miesięcznika „Gospodarz. Poradnik Samorządowy”
lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły