Międzynarodowe sukcesy chorzelskiej młodzieży

Podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu „Island of talent”, który odbył się w dniach 12-19 lipca br. w chorwackim mieście Stari Grad na wyspie Hvar, młodzież działająca przy Ośrodku Upowszechniania Kultury w Chorzelach po raz kolejny odniosła sukcesy, zdobywając liczne nagrody.

W kategorii soliści do 16 lat, I miejsce zdobyła Aleksandra Czarzasta, a III miejsce przypadło Marysi Małkowskiej.

Klaudia Czaplicka została laureatką I miejsca w kategorii soliści powyżej 17 lat, a tuż za nią uplasowała się Iza Małkowska, zdobywając II miejsce.

Grand Prix festiwalu w kategorii zespołów już po raz kolejny przyznano zespołowi taneczno-wokalnemu „Kalina”. II miejsce zdobył zespół ALMARIS.

Zespół folklorystyczny „Kalina” funkcjonuje przy Ośrodku Upowszechniania Kultury w Chorzelach od stycznia 2012 r. Jego opiekunami są Krystyna Maluchnik i Jerzy Michalak. Zespół został założony w 2010 r. w ramach programu Świetlic Aktywności Lokalnych. Po zakończeniu programu zespół praktycznie przestał funkcjonować. Wówczas do dyrekcji Ośrodka Upowszechniania Kultury w Chorzelach zwróciła się burmistrz Miasta i Gminy Chorzele, Beata Szczepankowska z prośbą o reaktywowanie zespołu i opiekę nad nim. W związku z tym OUK zatrudnił instruktorów i zorganizował zajęcia.

Po niespełna roku wznowionej działalności zespół „Kalina” zaczął koncertować na lokalnych festynach tj.: „Dni Chorzel”, festyn majowy, miejsko-gminne dożynki. Po raz pierwszy na poważnej imprezie konkursowej zespół wystąpił w sierpniu 2012 r. w Słonecznym Brzegu w Bułgarii podczas „Międzynarodowego Festiwalu Artystycznego MY XXI WIEK”, zdobywając tam pierwsze miejsce. Po tym sukcesie młodzież z zespołu z jeszcze większym animuszem przystąpiła do dalszej pracy. Oprócz występów w lokalnym środowisku zespół był zapraszany na koncerty poza granice powiatu. Wystąpił m.in. na koncercie noworocznym w Górze Kalwarii. Na festiwalu dużej rangi po raz drugi „Kalina” zaprezentowała się w Lido di Jesolo we Włoszech w dniach 9-15.09.2013 r. Tam również zdobyła główną nagrodę GRAND PRIX. Kolejny wielki sukces zespołu to Grand Prix tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu „Island of talent” w Chorwacji.


Zamów prenumeratę: gospodarz-samorzadowy.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej miesięcznika „Gospodarz. Poradnik Samorządowy”
lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły

  • X Płońskie Gminne Dożynki 2015 Obrzęd dziękowania za plony był praktykowany już w czasach przedchrześcijańskich. Obecnie dożynki stanowią połączenie tradycji …

  • Z Kresów na Ziemie Zachodnie

    – Mieszkałam we wsi Dobrowody, powiat Podhajce, gmina Mohocze, woj. tarnopolskie. Ojca zamordowali Ukraińcy w 1942 r. Zabrali go w …

  • Tradycja trzech pokoleń

    Od 46 lat koncertuje na różnych scenach, a kolekcją zdobytych nagród można by obdzielić przynajmniej kilka zespołów. Mowa o doskonale …