Polskie ogrodnictwo doczekało się wreszcie naprawdę dużych tematycznych targów

planting-780736_1920Najnowsze badania potwierdzają, że ogrodnictwo staje się bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu. W te trendy doskonale wpisuje się nowe wydarzenie targowe, jakim są Międzynarodowe Dni Zieleni – Green Days. Odbędą się one 7-9 kwietnia 2017 roku na terenie największego w Europie Środkowej Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Expo, w podwarszawskim Nadarzynie. Patronat nad tą imprezą sprawuje Ministerstwo Środowiska oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, we współpracy z Stowarzyszeniem Architektury Krajobrazu, Instytutem Ogrodnictwa, Polskim Związkiem Pszczelarskim, a także Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji.

 

Ogród to dla wielu Polaków jest przede wszystkim miejscem relaksu. Polskie ogrody przestają już przypominać place obsiane trawą, niedbale przyozdobione zaledwie kilkoma drzewkami iglastymi. Dzisiaj to często bardzo piękne i zadbane miejsca, w których nie brakuje ciekawych i nowoczesnych rozwiązań. Co ciekawe, mimo tych tendencji w Polsce od lat brakowało dużej imprezy targowej, w której mogłyby się spotkać profesjonalne firmy, sprzedawcy, a z drugiej strony właściciele i miłośnicy ogrodów. Międzynarodowe Dni Zieleni – Green Days wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom. Nie bez znaczenie jest także miejsce targów, czyli największe w Europie Środkowej Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. To oznacza doskonałą lokalizację (komunikacja drogowa, międzynarodowe lotnisko, baza hotelarska). Nie możemy też zapominać, że Ptak Warsaw Expo jest organizatorem ponad 30 poważnych międzynarodowych imprez targowych rocznie, które jak np. targi rolnicze, motoryzacyjne, turystyczne przyciągają od kilkudziesięciu do ponad 150 000 odwiedzających! Imprezy odbywają się na powierzchni wystawienniczej niejednokrotnie przekraczającej 100 000 m2 pod dachem.

Organizacja na europejskim poziomie

Międzynarodowe Dni Zieleni – Green Days to impreza, przy organizacji której zostały uwzględnione najlepsze rozwiązania stosowane w Europie. Ekspozycja wystawowa zorganizowana zostanie na nowoczesnej hali F o powierzchni ponad 25 tys. m2 oraz na 2 hektarach powierzchni zewnętrznej. Będzie się składać z pięciu głównych sekcji: Architektury Krajobrazu, Małej Architektury, Ogrodnictwa i Florystyki, Techniki Ogrodniczej, Pszczelarstwa. Zaprezentowane zostanie wszystko, co jest związane z szeroko pojętą branżą ogrodniczą: od roślin ozdobnych, przez wyposażenie ogrodów, aż po akcesoria pszczelarskie. To doskonała oferta zarówno dla osoby, która poszukuje wyposażenia do swojego ogródka, jak i klienta biznesowego. I tak np. salon Architektury Krajobrazu jest przeznaczony dla profesjonalistów z branży architektury krajobrazu, którzy zechcą zaprezentować swoje możliwości w zakresie projektowania ogrodów oraz zielonych przestrzeni miejskich szerokiemu gronu przedstawicieli jednostek samorządowych, jak również indywidualnym klientom.

Tu każdy znajdzie coś do swojego ogrodu

Salon Małej Architektury to przegląd sprzętu, produktów, mebli i rozwiązań funkcjonalnych niezbędnych w każdej aranżacji przestrzeni zielonej oraz ogrodach, parkach. Salon Ogrodnictwa i Florystyki to miejsce prezentacji wszelkich roślin ozdobnych, a także nawozów, środków ochrony roślin, a nawet szklarni. Salon Techniki Ogrodniczej, to prezentacja sprzętu dedykowanego ogrodnictwu amatorskiemu oraz zawodowemu, a także narzędzi i maszyn dla ogrodnictwa i kwiaciarstwa. W Salonie Pszczelarskim prezentującym kompleksowo nowe technologie związane z organizacją pasiek, ochroną pszczół, produkcją miodu oraz produktów medycznych i kosmetycznych, będzie można skosztować i przetestować szeroką gamę produktów związanych z branżą pszczelarską – tłumaczą organizatorzy targów. To nie wszystko, całość wzbogacą liczne konferencje i szkolenia, w tym Międzynarodowe Forum Architektury Krajobrazu, prezentacje projektów wspierających rewitalizację terenów zielonych oraz wprowadzanie zieleni w architekturę miejską. To także pokazy pracy sprzętu i techniki ogrodniczej oraz możliwość porównania alternatywnych rozwiązań w zakresie technologii dostępnych na rynku. Firmy zyskują także możliwość zaprezentowania zupełnie nowych rozwiązań dystrybutorom z kraju i zagranicy. W ramach targów przewidziano sesje rozmów B2B z potencjalnymi partnerami z zagranicy, głównie z Europy Środkowo-Wschodniej i Bałkanów. Jak przewidują niektórzy eksperci, Międzynarodowe Dni Zieleni – Green Days mają szansę stać się największą tego typu imprezą w Europie Środkowo-Wschodniej.


Zamów prenumeratę: gospodarz-samorzadowy.pl/prenumerata
Cały tekst dostępny w wersji papierowej miesięcznika „Gospodarz. Poradnik Samorządowy”
lub na platformach sprzedaży onlinePodobne artykuły